Proje Hakkında

IYACEP (Podcast Yoluyla İklim Değişikliği ve Çevre Hakkı Konusunda Gençlerin Farkındalığını Artırmak) projesi British Council tarafından COP26 desteği kapsamında fonlanmaktadır. Projenin amacı haftalık podcast bölümleriyle iklim değişikliği ve çevre hakkı konusunda bilgi ve içerik üreterek farkındalık artırmaktır. Podcast kanalı aynı zamanda iklim ve çevre aktivistlerini konuk edecektir.


mert.kocak@iyacep.com

Mert Koçak – Ses Teknik Koordinatörü ve İçerik Üreticisi

Mert Koçak insan hakları ve toplumsal cinsiyet uzmanı ve “Türkiye’de Cinsellik ve Toplumsal Cinsiyet” podcast serisinin editörüdür. Mert’in London School of Economics and Political Science’tan İnsan Hakları ve Central European University’den Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları alanlarında yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır. Şu anda Central European University’de Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji bölümünde doktora adayıdır. Mert ayrıca üç uluslararası enstitüde araştırmacı olarak çalışmıştır: New Europe College (Bükreş), Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Viyana) ve Centre français de recherche en sciences sociales (Prag). Mert toplumsal cinsiyet alanında çeşitli saha çalışmaları yapmıştır. Son saha çalışması Türkiye’deki LGBTİ+ mülteciler hakkında olup, yirmi ay sürmüştür. Son olarak, Central European University’deki pedagoji eğitiminin bir parçası olarak, Mert, podcast üretimi ve podcast kullanarak eğitim verme konularında eğitim almıştır.


nur.cirakman@iyacep.com

Nur Sultan Çırakman – İzleme ve Değerlendirme Koordinatörü ve İçerik Üreticisi

Nur Sultan Çırakman izleme ve değerlendirme uzmanıdır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Uluslararası Ekonomi Politik ve Central European University’de Siyaset Bilimi alanlarında yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır. Şu anda Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler alanında doktora öğrencisidir. Nur, dört sene insani yardım ve kalkınma alanlarında faaliyet gösteren çeşitli yerel ve uluslararası sivil toplum platformlarında izleme ve değerlendirme uzmanı olarak çalışmıştır. Nur’un ayrıca yetişkin eğitimi alanında izleme ve değerlendirme tecrübesi bulunmaktadır. Nur, mülteci eğitimi alanında yürütülen çeşitli projelerin izleme ve değerlendirme faaliyetlerini yapmıştır. Ayrıca bir dönem boyunca Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi’nin yürüttüğü, çeşitli alanlardan öğretmenlere toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda eğitim veren Mor Sertifika Programının izleme ve değerlendirme faaliyetlerini de üstlenmiştir.


%d bloggers like this: